CIA ادعا می‌کند که هوآوی توسط سازمان امنیتی کشور چین تأسیس شده است

ایالات متحده بیش از چند بار تلاش کرده که کشورهای جهان را از استفاده تکنولوژی‌های ساخته شده توسط هوآوی بازدارد، اما تاکنون نگفته که دقیقا از چه موضوعی در این مورد نگران است. صبحت‌های یک منبع با The Times نشان می‌دهد که CIA به مقامات اطلاعات انگستان گفته که هوآوی توسط سازمان امنیتی کشور چین، ارتش مردم آزادی‌خواه، کمیته امنیت ملی و شعبه سوم شبکه اطلاعاتی کشور چین، بودجه‌هایی را دریافت می‌کند. همچنین در ادامه CIA با انگستان، استرالیا، کانادا و نیوزیلند در مورد باورها و مدارکی که از هوآوی در سال ۲۰۱۹ دارد، صحبت کرده است و اطلاعات جمع آوری شده توسط خود را بیان کرده است.

سخنگوی هوآوی نیز در پاسخ به این ادعاها در طی بیانیه‌ای به The Times اظهار نظر کرد که “این‌ها ادعاهای غیر قابل اعتباری هستند که شواهد و مدارکی برای این ادعاها موجود نبوده و از منابع ناشناس نشأت گرفته است”.

البته دلایل دیگری برای محتاط بودن در خصوص تجهیزات هوآوی نیز وجود دارد. هیئت نظارت کشور انگلستان به این موضوع اشاره کرده که ممکن است خطرهای امنیتی باالقوه‌ای در تجهیزات هوآوی موجود باشد، بطور مثال استفاده از سیستم عامل قدیمی که بروزرسانی‌های امنیتی جدید برروی آن نصب نشده است. البته با این وجود هنوز مدارکی که نشان دهد هوآوی بطور عمدی حفره‌های نفوذی یا وسایل جاسوسی دیگر را در تجهیزات خود بکار می‌گیرد، وجود ندارد. بیشتریت اتهامات به هوآوی نیز در خصوص نقض حریم شخصی و فروش اطلاعات حیاتی به سازمان‌های مختلف است. حتی با وجود اینکه اگر ادعاهای CIA در مورد هوآوی ثابت شود، باز هم دلیل بر جاسوسی هوآوی نمی‌باشد، اما CIA معتقد است که هوآوی از سازمان اطلاعات چین مقصودهای خاصی را دریافت کرده و جهت انجام آن‌ها قدم برمی‌دارد.

این مورد ممکن است متحدان ایالات متحده را تحت تأثیر قرار ندهد. انگستان و آلمان هنوز در خصوص استفاده از تجهیزات ارتباطی ۵G هوآوی مصمم هستند ولی ممکن است سیستم‌های نظارتی را در نظر بگیرند که خطرهای امنیتی موجود در خصوص این تجهیزات را به حداقل برسانند. سازمان اطلاعات آمریکا نیز در صورت خواستار بودن در متقاعد کردن متحدان خویش جهت عدم استفاده از تجهیزات هوآوی، مجبور است که مدارک معتبری در خصوص دزدی اطلاعات توسط هوآوی را نشان دهد و ادعاهای خویش را ثابت کند.

نوشته های مرتبط

۰۱

اردیبهشت
اخبار, تکنولوژی

آمازون از رانندگان حمل بار خود درخواست کرد تا با عکس سلفی هویت خود را تأیید کنند

آمازون از رانندگان حمل بار خود درخواست کرد تا از خود عکس سلفی گرفته تا این کمپانی با استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره بتواند هویت آن‌ها را تأیید کند. رانندگان با استفاده از برنامه Amazon Flex و قوانین موجود قادرند تا با استفاده از خودروی شخصی یا خودروهای مخصوص کمپانی، کالاهای خریداری شده را به مشتریان تحویل […]

۰۱

اردیبهشت
اخبار, بازی

بروزرسانی جدید بازی Crackdown 3 قابلیت بازی کردن با دوستان خود را به حالت Wrecking Zone اضافه کرد

اکنون حالت Wrecking Zone بازی Crackdown 3، واقعی‌تر شده است. بعد از انجام چندین آزمایش، Sumo و Microsoft برای این بازی بروزرسانی را منتشر کردند که پشتیبانی از بازی کردن با دوستان خود را در بخش چند نفره برای خرابکاری و نابود کردن تمامی آنچه در بازی وجود دارد را ممکن ساخته است. با نصب این بروزرسانی[…]