اینماد Enamad

اینماد چیست؟

نشانه‌اي نمادين است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکي صادر شده و به کسب و کارهاي مجازي(کسب و کار اينترنتي و موبایل) مجاز با هدف ساماندهي، احراز هويت و صلاحيت آن‌ها، اعطا مي‌گردد. اين نماد پس از بررسي درگاه‌(وب‌سایت) و احراز هويت و صلاحيت مالک(حقيقي يا حقوقي) آن، به مدت يک سال صادر مي‌گردد.

 

ستاره‌های اینماد، نشانگر چیست؟

ستاره‌های اینماد، سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است.

 

فرآیند دریافت اینماد:

فرايند اعطاي نماد اعتماد الکترونيکي از طريق سامانه نماد اعتماد الکترونيکي(اینماد) و به صورت غيرحضوری انجام می‌گيرد.
به اين ترتيب که متقاضي با مراجعه به اين سامانه به آدرس Enamad.ir، پس از ورود ارطلاعات هويتي، اطلاعات تماس، اطلاعات کسب و کار الکترونيکي و بارگذاري مدارک و مستندات مورد نياز، درخواست خود را ارسال مي‌نمايد. پس از انجا مراحل ارزيابي و بررسي مدارک، در صورت احراز شرايط مطابق با اين دستورالعمل، نماد اعتماد الکترونيکي صادر مي‌شود.

درگاه بانک

درگاه بانک چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی ابزاری است جهت ایجاد تراکنش مالی برای وب سایت‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی و سایر پایگاه‌های تجارت الکترونیک تا با فراهم سازی بستر مناسب امکان جابجایی وجوه در شبکه پرداخت الکترونیکی به سادگی صورت پذیرد.

 

شرایط لازم جهت اخذ درگاه بانک:

۱) رعایت قوانین عمومی و تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
۲) اخذ نماد اعتماد الکترونیک
۳) نداشتن منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
۴) مجوز های شغلی معتبر حقوقی و حقیقی (پروانه کسب یا جواز کار) مرتبط با فعالیت مورد نظر و نیز اقامتگاه قانونی
۵) آماده بودن وب سایت آماده جهت فروش اینترنتی
۶) ارتباطت بین زمینه فعالیت سایت و شرح فعالیت‌های مشخص شده در مجوز های شغلی
۷) امکانات لازم برای فروشگاه اینترنتی و کامل بودن فرآیند فروش اینترنتی می‌باشد که شامل مشخصات کامل محصول، امکان اضافه نمودن محصول به سبد خرید، انتخاب نحوه ارسال محصول و نهایتاً انتخاب نحوه پرداخت می‌باشد
۸) دارا بودن یک حساب متمرکز به نام شخص متقاضی نزد بانک مورد نظر

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۴۱۲۵ ۳۲۳۵ (۰۱۷) تماس حاصل فرمایید.